fbpx

W jednym z naszych ostatnich artykułów zastanawialiśmy się czy warto inwestować w kołpaki samochodowe. Wspominaliśmy, że obok regeneracji felg jest to skuteczny sposób na poprawę wyglądu kół. Metoda ta ma jednak swoją wadę: w trasie bardzo łatwo o zgubienie kołpaków. Jak temu zapobiec? Poniżej przedstawiamy 3 sposoby.
1) Kupuj oryginalne kołpaki
kolpakiJeśli zależy Ci na tym, by cieszyć się kołpakami nieco dłużej niż do pierwszego zakrętu, zadbaj o to, by zakupione przez Ciebie części pochodziły od oryginalnego producenta. Wszelkie „podróbki” niosą bowiem zagrożenie szybkiego odpadnięcia. Zaletą oryginalnych kołpaków jest dobre przyleganie do felgi, stabilne trzymanie oraz wysokiej jakości konstrukcja, która nie ulega zarysowaniom i pęknięciom.

2) Wybieraj kołpaki przykręcane
Pośród wszystkich rodzajów kołpaków warto wybierać te, które są mocowane na śruby kół. Model ten jest trudniejszy w montażu, dużo lepiej chroni jednak kołpak przed odpadnięciem. Decydując się na kołpaki przykręcane pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu ich do średnicy felgi. Zwróć też uwagę na ilość i rozstaw śrub mocujących.

3) Zabezpiecz kołpaki specjalną opaską
By zabezpieczyć kołpak przed odpadnięciem, dobrze jest zastosować specjalną opaskę uciskową, zwaną „trytytką”. Istnieją dwa sposoby na jej zastosowanie. Pierwszy polega na przeciągnięciu opaski przez felgę i zaczepieniu nią kołpaka. Wadą tego mocowania jest jego duża widoczność, przez co jest mało estetyczny. Drugi sposób mocowania jest bardziej estetyczny, lecz również trudniejszy. Polega on na wywierceniu w kołpaku dziurek, przez które następnie należy przeciągnąć opaskę.