fbpx

Niedawno obchodziliśmy Dzień Kobiet. To dobry moment, by przyjrzeć się kobietom w nietypowych (jeszcze) dla siebie rolach. Mowa tu o paniach, które na co dzień wykonują zawody, takie jak: mechanik samochodowy czy lakiernik. Jak sobie radzą z regeneracją felg, malowaniem proszkowym i innymi tego rodzaju wyzwaniami? O tym poniżej.

Kobieta w firmie = większe zyskiregeneracja felg przez kobiete

Utarło się, że kobiety to „słaba płeć”, która nie najlepiej radzi sobie w typowo męskich zawodach. Nic bardziej mylnego! Panie nie tylko radzą w nich dobrze, ale często również lepiej niż mężczyźni! Dowodzą tego między innymi badania przeprowadzone przez firmę Credit Suisse. Pokazały one, że firmy związane z branżą malowania proszkowego zatrudniające kobiety przynosiły przeciętnie o 3,3% większe zyski niż przedsiębiorstwa ze 100% męskim składem. Dlaczego? Wbrew obiegowym opiniom, kobiety są niezwykle precyzyjne, zorganizowane i wydajne, a wykonana przez nie praca wyróżnia się wysoką jakością.

czytaj więcej: Kobiety w branży malowania proszkowego

Kobieta w warsztacie? Czemu nie!

Kobieta-mechanik czy kobieta-lakiernik to wciąż rzadkość. Wiele osób, które przekracza próg warsztatu, widząc kobietę, zaczyna mieć lekkie obawy, czy powierzyć jej regenerację swoich felg albo inne tego rodzaju zadania. Jak to jednak zazwyczaj bywa, – strach ma tylko wielkie oczy. Jeśli kobiecie udało się dostać na stanowisko zdominowane przez mężczyzn, to znaczy, że zna się na robocie, jak mało kto: po drodze musiała zapewne pokonać niejednego faceta, udowadniając całemu niedowierzającemu światu, że potrafi. Stąd też widok kobiety wykonującej zabieg regeneracji felg czy malowania proszkowego wzbudzać powinien podziw, a także pewność, że robota będzie wykonana na najwyższym poziomie!