fbpx

Niezależnie od tego, jaką metodę malowania felg przyjmiemy, pierwszym, niezbędnym etapem procesu jest odpowiednie przygotowanie obręczy do procesu. Jak to zrobić? Najskuteczniejszym sposobem na ich precyzyjne oczyszczenie jest piaskowanie. Gdzie najlepiej je przeprowadzić? Wyjaśniamy poniżej.

Piaskowanie w domu – czy to dobry pomysł?

Jeśli lubisz majsterkowanie w przydomowym warsztacie, możesz spróbować przeprowadzić piaskowanie samodzielnie. Musisz jednak pamiętać, że zwykły papier ścierny i zwinne ręce to nie jest najskuteczniejszy duet. By sprawnie oczyścić powierzchnię felg, należy się wyposażyć w narzędzia, takie jak np. pistolet do piaskowania. Pistolet taki należy podłączyć do kompresora oraz do zbiornika z dyszą zasysającą, a następnie do zbiornika wsypać piasek. Wydaje się to być proste, jednak oczyszczanie w taki sposób ma jednak swoje poważne minusy: ciśnienie wystrzeliwanego ścierniwa jest zbyt małe, by dokładnie oczyścić obręcze. Dodatkowo ryzykujesz, że całe Twoje otoczenie będzie zakurzone i zasypane piaskiem. Czy można tego uniknąć?

Piaskowanie w lakierni proszkowej – jakie zalety?

Piaskowanie StaliJeśli chcesz oczyścić powierzchnię felgi skutecznie i bez skutków ubocznych w postaci zanieczyszczonego otoczenia, zdecyduj się na piaskowanie w profesjonalnym warsztacie. Miejsca takie są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, taki jak np. piaskarki kabinowe, które zapewniają uzyskanie najlepszych efektów, przy zachowaniu wszelkich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas piaskowania ważne jest również korzystanie z wysokiej klasy kompresorów, które należą do dość drogich urządzeń. O ile zakup tego rodzaju sprzętu do lakierni proszkowej jest uzasadniony, o tyle posiadanie go w zwykłym warsztacie jest już nieopłacalną inwestycją.

Gdzie zatem przeprowadzić piaskowanie felg w Krakowie? Zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco przy ul. Góra Libertowska 3. Od lat zajmujemy się regeneracją felg i malowaniem proszkowym oraz wszystkimi zabiegami towarzyszącymi tym procesom, a to, co robimy jest naszą prawdziwą pasją.