fbpx

W ostatnim artykule poruszaliśmy temat piaskowania starych drzwi. W naszym warsztacie częściej stykamy się jednak z innym rodzajem piaskowania, który jest związany z regeneracją felg. O co w nim chodzi? O tym dowiesz się z niniejszego artykułu.

Piaskowanie – na czym polega?

Piaskowanie to technologia, które zostało opatentowana w XIX wieku. Jej istotą jest czyszczenie powierzchni z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nierówności i niedociągnięć za pomocą specjalnego sprzętu i ścierniwa. Ścierniwem tym mogą być odpowiednio rozdrobnione materiały, takie jak szlaka miedziowa, śrut, szkło, metal, suchy lód, granat (minerał), żużel, a nawet zmielone kawałki skorupy orzechów kokosowych i innych roślin. Kluczową kwestią podczas procesu piaskowania jest strumień sprężonego powietrza lub cieczy, które z dużą mocą uderzają w powierzchnię, ułatwiając jej wygładzenie.

Piaskowanie – niezawodne podczas regeneracji felg

Przed i po felga stalowa lakierowana proszkowoDzięki takim właściwościom, piaskowanie świetnie sprawdza się w procesie regeneracji felg. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy felga uległa korozji, jest zardzewiała, a na jej powierzchni gołym okiem są widoczne wżery w lakier. Piaskowanie radzi sobie z takimi problemami, oczyszczając i wygładzając felgę. To ten proces decyduje o pomyślności następnych. Jeśli piaskowanie przebiegnie zgodnie z planem, felgę można poddać dalszym zabiegom regeneracji felg, czyli np. perfekcyjnie pokryć farbą proszkową.

Piaskowanie i regeneracja felg w Krakowie – gdzie najlepiej?

Wszystkie zabiegi związane z regeneracją felg, włącznie z piaskowaniem przeprowadzisz w Krakowie przy ul. Góra Libertowska 3. Dzięki pracującemu tu zaangażowanemu i doświadczonemu zespołowi, odnowisz felgi szybko i za niewysoką cenę. Nie wierzysz? Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze!