fbpx

Zima tuż-tuż. Część kierowców już wymieniła opony na zimę, część ma ten zabieg jeszcze przed sobą. Są jednak również kierowcy, którzy decydują się na nieco tańszą opcję, jaką jest zaopatrzenie się w drugi komplet felg. Jakie są zalety tej alternatywy? O tym poniżej.

Czy opłaca się dokupić drugi komplet felg?

drugi komplet felg na zime

Większość kierowców obiera klasyczną drogę, jaką jest wymiana opon dwa razy do roku: wiosną, gdy temperatura sięga ponad 7 stopni Celsjusza oraz jesienią, gdy spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Koszt każdorazowej wymiany opon z wyważeniem felg o średnicy 16” wynosi około 100 zł, co oznacza, że w ciągu roku kierowca wydaje na ten cel ok. 200 zł. Czy można to załatwić taniej! Część kierowców, zamiast wymieniać opony, dokupują drugi komplet felg i zmieniają całe koła 2 razy do roku. Jest to wydatek rzędu 50 zł za każdym razem, co daje ok. 100 zł w skali roku.

Do rachunku dodać należy koszt zakupu dodatkowego kompletu felg, tj. ok. 500 zł. Choć kwota wydaje się dość wysoka, inwestycja ta zwraca się już w piątym roku eksploatacji.

Jakie felgi na lato, a jakie na zimę?

Dodatkowe felgi, czyli jakie? Decydując się na drugi komplet obręczy, należy uwzględnić kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar felgi. Uznaje się, że węższe opony lepiej sprawdzają się w warunkach zimowych z uwagi na trakcję na śliskiej powierzchni. Kolejna kwestia to materiał wykonania. Wielu kierowców decyduje się na aluminiowe felgi latem i stalowe zimą. Dlaczego? W okresie zimowym istnieje większe ryzyko uszkodzeń obręczy, w związku z czym felgi stalowe z niższymi kosztami naprawy wydają się być lepszym wyborem.

Czytaj również: Felgi aluminiowe czy stalowe – które z nich są lepsze zimą?

Nie ma jednak przeciwwskazań, by korzystać zimą z alusów. Są one wytrzymałe, podobnie jak felgi stalowe, a dodatkowo wyróżnia je wyjątkowa prezencja.

Regeneracja felg w razie awarii

Niezależnie od tego, jakie felgi wybierzesz, w sytuacji ich uszkodzenia należy udać się do warsztatu, w których zostanie przeprowadzona ich regeneracja. Felgi, które zostaną jej poddane odzyskują elegancką prezencję i wszelkie właściwości, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo ich eksploatacji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze specjalistami regeneracji felg w Krakowie.

Adres: ul. Góra Libertowska 3,
30-444 Libertów – Kraków
Nr tel. 731 290 490