fbpx

W jednym z naszych artykułów wspominaliśmy o malowaniu proszkowym elementów wystroju wnętrz. Dziś zajmiemy się tym, w jaki sposób malowanie proszkowe poprawia kondycję elementów znajdujących się na zewnątrz mieszkania.

Parapet zewnętrzny – jaki musi być?

malowanie proszkowe parapetJak wybrać parapet zewnętrzny, by służył długo i pomyślnie? Przede wszystkim należy pamiętać, że parapet ten jest dzień i noc narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Deszcz, śnieg, grad, uszkodzenia mechaniczne mogą mu się dać mocno we znaki. By parapet mógł zachować swoją prezencję i ozdabiać, miast szpecić, dom, należy sięgnąć po… technologię malowania proszkowego.

Dlaczego malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to nowoczesna i stale rozwijająca się technologia, za sprawą której zwiększa się jakość przedmiotów codziennego użytku. Mowa tu np. o meblach, ogrodzeniu, felgach, itp. Również w przypadku parapetów zewnętrznych technologia ta pomaga na długi czas zachować powierzchnię w niemal nienaruszonym stanie. Chroni ją przy tym przed uszkodzeniami wywołanymi np. przez niekorzystne warunki pogodowe. Dzięki powłokom proszkowym powierzchnia elementu nie ulega korozji, a dodatkowo również nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Co ważne, malowanie proszkowe jest metodą ekologiczną – idealna dla tych, którym na co dzień los planety jest bliski sercu. Technologia ta nie powoduje uwalniania trujących związków organicznym. W związku z tym malowanie proszkowe jest bezpieczne tak dla natury, jak i dla zdrowia i życia ludzi.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi malowania proszkowego w Krakowie – zapraszamy do naszej lakierni przy ul. Góra Libertowska 3. Co prawda póki co nie malujemy proszkowo parapetów. Z powodzeniem pomalujesz u nas jednak inne elementy, takie jak felgi samochodowe, motocyklowe czy rama rowerowa. Więcej informacji na temat obszaru naszych działań, znajdziesz na naszej stronie.