fbpx

W poprzednim artykule opisywaliśmy kompresory – ich zastosowanie oraz cechy potrzebne do przeprowadzenia piaskowania. Dziś, w ramach kontynuacji tematu, chcielibyśmy opisać piaskarki syfonowe – czym są, gdzie je wykorzystujemy oraz jakie są zalety ich stosowania?

Piaskarki syfonowe – zastosowanie i zalety

Piaskowanie KrakowPiaskarka syfonowa jest mobilnym urządzeniem, które pomaga w czyszczeniu elementów metalowych takich jak felgi czy części karoserii. Umożliwia usunięcie rdzy, farb, lakierów, a także pozbycie się szkodliwych skutków korozji. Piaskarki syfonowe wykorzystywane są zarówno do oczyszczania mniejszych jak i większych konstrukcji. Ich zaletą jest bez wątpienia szybkość i precyzja przeprowadzenia procesu. Wyposażone są w elementy takie jak manometr umożliwiający kontrolę ciśnienia w zbiorniku piaskarki. Dodatkowo, w konstrukcji urządzenia występują również elementy, które ułatwiają jego przemieszczanie. Zaletą piaskarek syfonowych jest ich niska cena oraz łatwość i wygoda eksploatacji.

Jak wygląda proces piaskowania?

Piaskowanie z zastosowaniem piaskarki syfonowej polega na dwukierunkowym rozprowadzaniu sprężonego powietrza. Dwukierunkowość gwarantuje sprawny przepływ oraz zmieszanie gazu w zbiorniku ze znajdującym się tam ścierniwem. Mieszanka gazu i ścierniwa odprowadzana jest wężem, na końcu którego znajduje się dysza – pomaga ona w uformowaniu odpowiedniego strumienia ściernego i przeprowadzenia procesu oczyszczania powierzchni.