fbpx

Cięcie plazmą to proces cięcia metali z zastosowaniem łuku plazmowego. Z racji tego, że łuk ten charakteryzuje się dużą gęstością energii cieplnej, cięcie plazmą odbywa się z dużą prędkością (nawet 10 m/min). Jakie korzyści z tego płyną? O tym piszemy poniżej.

 

ciecie plazma krakow 1Zalety cięcia plazmą

Cięcie plazmą to technologia, która umożliwia przecięcie materiału z niebywała precyzyjną szczeliną cięcia. Świetnie nadaje się do cięcia blach z miękkiej stali: rur i blach o maksymalnej grubości 70 mm (z wykorzystaniem palnika plazmowego) lub 300 mm (używając palnika tlenowego). Cięcie plazmą gwarantuje tempo pracy przyspieszone nawet kilkakrotnie w porównaniu do alternatywnych metod (np. obróbki tlenowo-gazowej). Ponadto przeprowadzenie procesu nie wymaga podgrzewania ciętych materiałów – temperatura ma nikły wpływ na przebieg cięcia plazmą z racji prędkości z jaką się odbywa.

Szerokie spectrum zastosowań

Dzięki zaletom jakie płyną z cięcia plazmą, ów proces z powodzeniem wykorzystywać można w pracach budowlanych, montażowych czy blacharskich. Sprawdzi się zarówno w produkcji karoserii, jak również urządzeń wentylacyjnych czy budowie rurociągów. Cięcie plazmą daje możliwość precyzyjnego i szybkiego przecięcia stali, żeliwa, stopów miedzi, aluminium itp. W efekcie procesu uzyskać można metale charakteryzujące się wysokiej jakości powierzchnią z precyzyjnymi krawędziami.