Na naszej stronie poruszaliśmy już temat czyszczenia wstępnego powierzchni przed malowaniem proszkowym. Jedna z metod wykorzystuje w tym procesie wodę z dodatkami – dotyczy to głównie powierzchni zabrudzonych przez stare powłoki malarskie lub zaprawy budowlane. Warto wiedzieć, że po takim zabiegu konieczne, z perspektywy skuteczności malowania proszkowego, jest wykonanie suszenia. W niniejszym materiale podpowiemy w jaki sposób można je wykonać.
4 sposoby na wysuszenie powierzchni
Wśród najpopularniejszych metod suszenia powierzchni przed poddaniem ich malowaniu proszkowemu wymienić można suszenie z wykorzystaniem:
- konwekcyjnego tunelu suszącego (powietrze o temperaturze 150 st. Celsjusza krąży w tunelu zdmuchując drobiny wody z powierzchni),
- energii gorącej wody (energia ta pochodzi z wody używanej do spłukania końcowego),
- promieniowania podczerwonego (stosowana na małych powierzchniach, powoduje wzrost temperatury powierzchni przedmiotu do takiego poziomu, że woda odparowuje),
- kombinacji metody konwekcyjnej i promiennikowej (radiator podczerwieni umieszcza się na początku tunelu suszącego, co sprawia, że temperatura powierzchni przedmiotu szybko wzrasta co przyspiesza odparowanie).
Dzięki wykorzystaniu wyżej wymienionych metod, możliwe jest sprawne wysuszenie powierzchni i przystąpienie do pracy nad malowaniem proszkowym.
Najnowsze komentarze