fbpx

Czy wiesz, że…

…jeden z najwyższych warszawskich budynków, wzniesiony jakiś czas temu Q22 został pomalowany proszkowo? Malowanie proszkowe to technologia, z której korzysta się wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysoka jakość, wytrzymałość i estetyka. To dlatego z zalet malowania proszkowego korzystają najwięksi.

 

Kilka słów o Q22

malowanie proszkowe Krakow WarszawaQ22 jest wieżowcem powstającym w samym centrum Warszawy – na rogu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Liczy sobie blisko 200 metrów wysokości, ustępując wysokością tylko Pałacowi Kultury, Warsaw Spire i Warsaw Trade Tower. Jednak Q22 góruje nad nimi pod innym względem – jest jednym z dziesięciu najbardziej ekologicznych biurowców w Polsce! Z uwagi na to, budynek został wyróżniony certyfikatem BREEAM Interim Excellent.

Malowanie proszkowe kluczem do ekologicznego sukcesu

Nagroda dla Q22 to zasługa farb proszkowych wykorzystanych w malowaniu budynku. Są one w pełni przyjazne dla środowiska, nie emitując szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto można je poddać recyklingowi, przez co mają większą wydajność, a do tego generują mniejszą ilość odpadów. To jednak nie wszystko, co można uzyskać wykorzystując malowanie proszkowe. Technologia ta to gwarancja wysokiej estetyki – pomalowane w ten sposób budynki wyglądają atrakcyjnie – bez zacieków i nierówności, a to dzięki możliwości otrzymania bardzo grubej powłoki. Z takich rozwiązań korzystają najlepsi! I najwięksi. Niczym Q22.