fbpx

Malowanie proszkowe to technologia, która sprawdza się w przypadku wielu branż oraz rodzajów powierzchni. Choć najczęściej farbami proszkowymi są pokrywane elementy metalowe, to jednak technologia jest również z powodzeniem wdrażana w przemysł meblarski, w którym malowane proszkowo są również elementy drewniane i drewnopochodne.

Dlaczego warto malować proszkowo drewniane meble?

malowanie proszkowe krakowW jednym z artykułów pisaliśmy już o zaletach malowania proszkowego, wśród których kluczowe są: ekonomiczność, efektywność i ekologiczność. Stale dokonujący się postęp w dziedzinie malowania proszkowego sprawia, że coraz więcej branż może z tych walorów korzystać. Nie inaczej jest w przypadku branży meblarskiej. Metodą proszkową są tu pokrywane płyty drewniane oraz płyty MDF, z których wykonuje się meble kuchenne, łazienkowe czy biurowe. Ponadto w ten sposób maluje się elementy metalowe, których nie sposób pomalować w tradycyjny sposób, gdyż mają problematyczne kształty – mowa tu o wnękach lub elementach toczonych.

 

Zalety malowania proszkowego w meblarstwie

Co więcej, malowanie proszkowe daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o kolorystykę i efekty specjalne. Meble mogą być stonowane i klasyczne, ale mogą również błyszczeć i przykuwać uwagę jaskrawymi, wyrazistymi kolorami. Warto zaznaczyć, że dzięki malowaniu proszkowemu powierzchnie są gładkie i w 100% pokryte, gdyż farba dzięki sprzętowi i sposobowi aplikacji, dociera wszędzie tam, gdzie pędzel nie dotrze.