fbpx

W ostatnim artykule przedstawialiśmy początek procesu malowania proszkowego, w niniejszym materiale zajmiemy się natomiast jego etapem końcowym. Ważnym elementem w zakończeniu procesu malowania proszkowego jest transport podwieszany, który stosujemy również w naszej lakierni. Na czym polega? Jakie są jego zalety? O tym poniżej.

 

Transport podwieszany – na czym polega?

Transport podwieszany to jedna z najczęściej stosowanych metod przemieszczania elementów po przeprowadzeniu malowania proszkowego. Metoda ta wykorzystuje hak (inaczej: zawieszkę), na którym pomalowane elementy są zawieszane i transportowane do miejsca docelowego. Zawieszki poruszają się na łańcuchu po torze, który profesjonalnie nazywany jest przenośnikiem podwieszanym. W zależności od ciężaru elementu oraz prędkości, z jaką chcielibyśmy go przetransportować, wykorzystujemy przenośnik jedno- lub dwutorowy.

 

Jakie zalety dla malowania proszkowego ma transport podwieszany?

Transport podwieszany jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu branżach, w tym branży malowania proszkowego. Dzięki tej metodzie, przemieszczane elementy nie zostają w żaden sposób uszkodzone, docierają do miejsca docelowego bezpiecznie i z nienaruszoną powłoką. Ponadto transport podwieszany umożliwia automatyzację całego procesu, czyli przemieszczenie wielu elementów w określonym czasie i na ograniczonej przestrzeni za pomocą linii automatycznych. Dzięki temu metoda ta świetnie sprawdza się w zakładach, takich jak nasza lakiernia proszkowa w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!