fbpx

Malowanie tradycyjnymi farbami rozpuszczalnikowymi nie uchroni malowanej powierzchni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i korozją. Taką ochronę zapewni jednak technologia malowania proszkowego, dzięki której będziesz mógł zapomnieć o problemie rdzy raz na zawsze.

malowanie proszkowe krakow

Antykorozyjne właściwości malowania proszkowego

Co sprawia, że malowanie proszkowe chroni malowane elementy przed korozją? Decyduje o tym specjalny skład chemiczny farb, których właściwości antykorozyjne powstają na 3 sposoby:

 

1) blokowanie reakcji katodowej – farby proszkowe pełnią funkcje izolacyjne, dzięki czemu blokują dostanie się wody i tlenu na powierzchnię metalową.

 

2) blokowanie reakcji anodowej – farby proszkowe tworzą ochronną powłokę wokół anody, co niweluje zagrożenie przedostania się do niej jonów żelazowych, zapobiegając korozji,

 

3) blokowanie przepływu ładunków elektrycznych – farby proszkowe muszą w tym przypadku charakteryzować się wysokimi wskaźnikami oporności.

 

Zapobieganie reakcjom katodowym i anodowym znacząco poprawia właściwości antykorozyjne farb, sprawiając, że malowanie proszkowe jest jedyną w swoim rodzaju metodą zapobiegającą tego rodzaju mankamentom powierzchni.

Oprócz antykorozyjnych właściwości, farby proszkowe gwarantują również specjalne walory wizualne i dekoracyjne. Są przy tym metodą przyjazną środowisku, nie powodując uwalniania żadnych szkodliwych substancji podczas aplikacji. Jeśli chcesz wykorzystać metodę, jaką jest malowanie proszkowe, Kraków jest miastem, w którym mieści się siedziba firmy Stelco. Tu odpowiednio przygotujemy i pomalujemy wybrane przez Ciebie elementy. Zapraszamy!