fbpx

Coraz więcej osób decyduje się na odnowienie swojego roweru za pomocą technologii malowania proszkowego. Jakie są tego zalety? W jaki sposób przebiega proces? O tym piszemy poniżej.

Malowanie proszkowe roweru – dlaczego warto?

malowanie proszkowe roweruZastosowanie technologii malowania proszkowego w procesie odnawiania swojego roweru to sposób, który niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niebywała wytrzymałość części na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych, którą gwarantują antykorozyjne właściwości farb proszkowych. Dzięki temu rower przez długi czas utrzymuje się w doskonałym stanie, nawet przy wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Pomalowanie roweru farbami proszkowymi daje również wspaniałe efekty wizualne. Można go pomalować na wiele atrakcyjnych i żywych odcieni, w zależności od upodobań lub aktualnych trendów. Najpopularniejsze kolory farb, to w przypadku rowerów stalowych to obecnie: miętowy RAL 6027, pomarańczowy RAL 2004 i zielony RAL 6018. Właściciele bardziej nowoczesnych modeli rowerów (górskich lub cruiserów) sięgają zazwyczaj po bardziej ekstrawaganckie kolory i dodatki, a wielką popularnością cieszą się w ich przypadku metaliki czy kolory ze złotym brokatem. Dzięki temu rower wyraźnie wyróżnia się spośród innych, przykuwając uwagę i budząc zachwyt, a czasem zazdrość otoczenia 🙂

Jak przebiega malowanie proszkowe roweru?

By pomalować poszczególne części roweru w technologii malowania proszkowego, należy zacząć od odpowiedniego przygotowania ich powierzchni. W pierwszej kolejności wskazane jest jednak zabezpieczenie tych najbardziej delikatnych elementów przed uszkodzeniami, które mogłyby się pojawić podczas procesu. Kolejnym krokiem jest piaskowanie, polegające na usuwaniu z powierzchni elementów zanieczyszczeń różnego rodzaju. Tak przygotowana część może zostać poddana malowaniu proszkowemu, które odbywa się w specjalnym piecu w odpowiednio wysokiej temperaturze. Pomalowane w ten sposób elementy wyglądają atrakcyjnie i nie korodują przez długie lata. Chcesz odnowić swój rower za pomocą techniki, jaką jest malowanie proszkowe? Kraków jest do tego idealnym miejscem! Tu mieści się nasza lakiernia, w której możesz liczyć na naszą pomoc od poniedziałku do piątku. Zapraszamy!