fbpx

W jednym z naszych artykułów opisywaliśmy już rodzaje farb wykorzystywanych podczas malowania proszkowego w naszej lakierni w Krakowie. Obok wspomnianej w nim szerokiej palety firm i typów farb, dysponujemy również ich bogatą gamą kolorystyczną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Malowanie proszkowe – bogactwo zastosowań

malowanie proszkowe krakow W ramach naszej lakierni, nasi klienci mają do wyboru pełną paletę barw farb proszkowych, które nadają się do pokrycia powierzchni metalowych, aluminiowych, itp. Są bardzo często wykorzystywane do malowania felg, zawieszenia, elementów ogrodzeń, rowerów czy metalowych części mebli. W ostatnich czasach sięga się po nie również w malowaniu płyt MDF. Malowanie proszkowe to technologia, która staje się coraz bardziej popularna, a to przez wzgląd na jej skuteczność, wytrzymałość i odporność na korozję, a także estetykę. Farby wykorzystywane w procesie malowania bazują na naturalnych żywicach i specjalnych dodatkach, które oprócz wyjątkowych właściwości wytrzymałościowych, zapewniają również szeroką paletę barw.

Malowanie proszkowe – bogactwo kolorów

Klasyczny SrebrnyMetalik, Antracyt czy może głęboki, czarny SuperMat? Decydując się na pomalowanie elementu w technologii proszkowej, można liczyć na bogatą gamę atrakcyjnych kolorów, które są wyraziste i intensywne. Od szlachetnych odcieni bieli, przez soczyste pomarańcze i purpury, aż po głębokie błękity, fiolety i czernie. W przypadku farb proszkowych istnieje również możliwość zastosowania w nich różnego rodzaju pigmentów, które nadają im specjalny efekt. Rodzajem farb, które charakteryzują się ciekawymi, acz trudnymi w uzyskaniu, efektami, są np. farby metaliczne. By uzyskać efekty metaliczne potrzeba zadbać o wiele czynników, jednak rezultat jest w stanie zrekompensować cały ten wysiłek.

Jeśli chcesz poddać malowaniu proszkowemu felgi, ramy rowerowe czy inne akcesoria, zapraszamy do naszej lakierni w Krakowie. Pomożemy dopasować Ci odpowiedni kolor z szerokiej palety dostępnych barw i profesjonalnie przeprowadzimy cały proces od początku do końca. Byś mógł cieszyć się wytrzymałym, lecz również estetycznym sprzętem.