fbpx

Choć jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni do tego, że od przybytku głowa nie boli – maksyma ta nie sprawdza się w przypadku malowania proszkowego. Dlaczego lepiej malować powierzchnie jedną warstwą farby, a nie dwoma? O tym poniżej.

Powłoka dwuwarstwowa – jakie ma wady?

Powłoka dwuwarstwowa to pojęcie, które odnosi się do wcześniej już pomalowanych powierzchni, które zostały pokryte na nowo proszkowym lakierem bezbarwnym. Powłoka taka charakteryzuje się:

– dużą niższą tolerancją na błędy w utwardzaniu, co skutkuje zwiększonym ryzykiem delaminacji, czpowloka yli oddzielenia się wierzchniej warstwy farby od podkładu,
niższą elastycznością z uwagi na swoją grubość i niejednorodną strukturę,
brakiem zabezpieczenia podkładu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ponieważ lakier bezbarwny nie ma właściwości ochronnych.

W związku z tym, powłoki dwuwarstwowe są niezalecane przy powierzchniach, które są wykorzystywane np. w konstrukcjach architektonicznych. By uzyskać najlepszy efekt malowania i skutecznie odnowić starą powłokę, zalecane jest wcześniejsze jej oczyszczenie, m.in. ze starego lakieru oraz ponowne pokrycie warstwą farby. W tym celu zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie, która profesjonalnie przeprowadzi każdy z tych zabiegów. Stelco, ul. Góra Libertowska 3, tel. 731 290 490