fbpx

Za oknem lato w pełni – czują to również właściciele motocykli, którzy szusują po drogach, czerpiąc pełnymi garściami z trwającego sezonu. Co zrobić, by ów sezon trwał jak najdłużej? Jak zapobiec awariom i utrudnieniom wynikającym z zaniedbania felg? O tym poniżej.

regeneracje felg w motocykluMotocyklisto, dbaj o felgi!

By na dłużej zachować felgi we wzorowej kondycji i prezencji, należy pamiętać o podstawowej zasadzie ich pielęgnacji, czyli o polerowaniu. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, polerować można każdy rodzaj felgi – zarówno felgi aluminiowe, jak i stalowe czy chromowane. W każdym z tych przypadków uzyskamy jednak nieco inny efekt. Felgi aluminiowe po polerce zyskają błyszczącą, lustrzaną powierzchnię, zaś w przypadku felg stalowych – efekt będzie nieco mniej widoczny. Jeśli chodzi o felgi chromowane – do polerowania polecamy użyć pasty lekkościernej. Należy ją nałożyć na powierzchnię felgi i pozostawić do przeschnięcia. Następnym krokiem jest polerowanie ręcznikiem papierowym lub gąbeczką – koniecznym jest, aby czynność powtórzyć od 2 do 4 razy.

Regeneracja felg – ostatnia deska ratunku

Czasem nawet największa dbałość o felgi nie uchroni ich przed korozją. W takiej sytuacji polecamy skorzystać z zabiegu regeneracji felg. Kraków to jedno z wielu miast, w których takie usługi są oferowane – motocyklistom i nie tylko. Dzięki regeneracji felg, wszelkie niedoskonałości są zniwelowane, a skorodowanym elementom zostaje przywrócona ich pierwotna świetność. Wszystko to zasługa zabiegów, takich jak prostowanie, toczenie frontów, spawanie, malowanie proszkowe, które w efekcie daje felgi jak nowe!