fbpx

Kilka dni temu rozpoczęło się kalendarzowe lato, dzieci zakończyły rok szkolny, a starsi już powoli planują swoje wyprawy urlopowe. Okoliczności sprzyjają rowerowym szaleństwom. Zanim jednak wyruszysz w trasę swoim dwukołowcem, zastanów się czy nie przydałby mu się delikatny tunning 😉 Dziś poruszamy temat malowania proszkowego roweru.

Po czym poznać, że czas odnowić rower?

malowanie proszkowe roweruKiedy po długich miesiącach zalegania w garażu, rower wychodzi na światło dzienne, jego widok nie zawsze napawa radością. To znak, że czas coś poprawić w jego prezencji. W jaki sposób? Najlepszą metodą ulepszenia wizerunku własnego dwukołowca jest poddanie go malowaniu proszkowemu. Dzięki tej technologii, rower oprócz wyjątkowo estetycznej i efektownej prezencji, zyskuje doskonałą ochronę przed korozją

Malowanie proszkowe roweru krok po kroku

Jak przebiega malowanie proszkowe roweru? Proces zaczyna się od przygotowania ramy, tj. rozłożenia roweru i wyodrębnienia elementów, które będą poddawane zabiegom renowacyjnym. W kolejnym etapie, elementy te są piaskowane, czyli oczyszczane z wszelkich pozostałości lakieru, otłuszczeń i zanieczyszczeń. Tak przygotowane części są pokrywane warstwą specjalnych farb proszkowych, a następnie utwardzane w specjalnym piecu, w temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza. Pomalowane w ten sposób elementy roweru wyróżnia doskonała odporność na wilgoć i związane z nią szkodliwe zjawiska, takie jak korozja.

Gdzie przeprowadzić zabieg malowania proszkowego? Kraków to w tym obszarze miasto wielu możliwości. Jeśli zależy Ci na czasie, jakości i niewygórowanej cenie, skontaktuj się z nami!