fbpx

Rdza to największy wróg felg stalowych. Jest jednak jeden skuteczny sposób, który świetnie radzi sobie z ogniskami korozji. Regeneracja felg, bo o nim mowa, to remedium na wszystkie niedoskonałości części samochodowych tego rodzaju. W niniejszym artykule podpowiadamy co robić po dostrzeżeniu na ich powierzchni pierwszych niepokojących symptomów.

Krok 1: Mycie i suszenie
Przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z regeneracją, felgi należy dokładnie umyć i oczyścić z zabrudzeń.

Krok 2: Szlifowanie
Kolejnym krokiem w procesie jest precyzyjne wyszlifowanie powierzchni, które pomoże usunąć z powierzchni zardzewiałe elementy i resztki farby.
Krok 3: Ponowne mycie i suszenie
Po wyszlifowaniu felgi, należy ją ponownie umyć, by pozbyć się ewentualnych zabrudzeń, a następnie wysuszyć.
Krok 4: Odtłuszczenie
Kolejnym etapem regeneracji felg jest proces odtłuszczania. W tym celu wykorzystuje się najczęściej rozpuszczalniki, które pozwalają usunąć z powierzchni elementu wszelkie otłuszczenia, których nie udało się usunąć felgi w tradycyjny sposób.
Krok 5: Malowanie proszkowe
Po ukończeniu czynności związanych z czyszczeniem i odtłuszczaniem powierzchni felgi, można wreszcie przystąpić do malowania proszkowego.

By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, cały proces regeneracji felg należy wykonać po zdjęciu opon z felg. Jeśli z jakichś powodów nie jesteś w stanie wykonać wymienionych wyżej czynności samodzielnie, możesz skorzystać z usług fachowców. Zapraszamy do lakierni proszkowej Stelco, która mieści się w Krakowie, przy ul. Góra Libertowska 3. Tu profesjonalnie, szybko i w przystępnej cenie odrdzewimy felgi Twojego samochodu, przywracając im znakomitą prezencję i niezawodną wytrzymałość na długi czas. Zapraszamy!

Przed i po felga stalowa lakierowana proszkowo