fbpx

W ostatnim artykule napomknęliśmy o tym, że wg prognoz największy rozwój mają w najbliższych latach odnotować farby proszkowe termoutwardzalne. Dlaczego to właśnie one staną się tak popularne? O tym dowiesz się z dalszej części artykułu.

Proszkowanie KrakówFarby proszkowe termoutwardzalne, czyli jakie?

Termoutwardzalne farby proszkowe powstają na bazie trzech gatunków żywic: epoksydowych, poliestrowych i akrylowych. Z nich właśnie powstaje kilkanaście systemów powłokowych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są rozdrabniane na małe cząstki konieczne do aplikacji natryskowej oraz do uzyskania gotowej powłoki o minimalnej grubości. Ich dodatkowym atutem jest coraz bardziej zwiększający się zakres zastosowań. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy pojawiają się coraz to nowe regulacje prawne, które wymuszają ograniczenie emisji do atmosfery rozpuszczalników potrzebnych do produkcji farb ciekłych.

Największe zalety farb proszkowych termoutwardzalnych

Te wszystkie zalety nie wyczerpują jednak korzyści, jakie płyną z użytkowania termoutwardzalnych farb proszkowych. Do gamy korzyści, jakie niosą zaliczyć można również to, że po sieciowaniu zyskują dużą stabilność termiczną, co oznacza, że nie ma możliwości ich ponownego stopienia. W efekcie farby te wyróżnia doskonała wytrzymałość, wzorowa odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo farby te doskonale sprawdzają się zarówno w zastosowaniach dekoracyjnych, jak i praktycznych.
Czytaj więcej: Malowanie proszkowe elementów wystroju wnętrz
Malowanie proszkowe elementów architektonicznych