fbpx

O termoplastycznych farbach proszkowych pisaliśmy już w jednym naszych artykułów, prezentując ich skład, walory i zastosowanie. Od tamtej pory farby zyskały jednak wiele nowych i cennych właściwości, które już niebawem zostaną zaprezentowane na targach Paint Expo 2018. Odbędą się one już niebawem, bo w dniach 17-20 kwietnia w Karlsruhe w Niemczech.

Co wyróżnia termoplastyczne farby proszkowe?

Termoplastyczne farby proszkowe to prawdziwy hit w malowaniu proszkowym. Ich użycie gwarantuje trwałą i skuteczną ochronę powierzchni przed korozją – w jednej warstwie i na dodatek bez podkładu! Oprócz tego farby te charakteryzują się:

  • wysoką przyczepnością do metali, szkła i tworzyw sztucznych,
  • wzorową odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – również w środowisku kwasowym i zasadowym,
  • ekologicznością: farby tego rodzaju są przyjazne da środowiska, nie emitując lotnych związków organicznych oraz innych szkodliwych substancji.

Jeszcze większy obszar zastosowania!

Malowane proszkowo butelkiBogate właściwości farb termoplastycznych pozwalają na szerokie zastosowanie produktu w przemyśle. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że wraz z rozwojem branży malowania proszkowego, spektrum zastosowań dla farb proszkowych regularnie się powiększa. Na zbliżających się targach Paint Expo zostaną zaprezentowane zupełnie nowe powłoki, którymi będzie możliwe malowanie butelek na napoje, opakowań kosmetyków, a nawet leków! Jest to możliwe dzięki składowi farb, który spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa, dotyczące kontaktu z produktami spożywczymi i wodą pitną.