fbpx

Jednym z zabiegów wykonywanych w ramach regeneracji felg jest ich spawanie. By zabieg ten wykonać poprawnie, należy sięgnąć po odpowiedni sprzęt. W niniejszym materiale zaprezentujemy rodzaje dostępnych na rynku spawarek, które są przeznaczone do spawania aluminium, co oznacza, że sprawdzą się przy zabiegach wykonywanych na felgach aluminiowych.

Spawarki inwertorowe

spawanie KrakówSpawarki inwertorowe to urządzenia dedykowane profesjonalistom. Ponieważ mają dość skomplikowaną konstrukcję, powinny być wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach lub przez doświadczone w majsterkowaniu osoby. Do zalet spawarki tego rodzaju zaliczyć można m.in.:

– wszechstronność: z jej pomocą można przeprowadzić spawanie metodą MIG/MAG, a także MMA/TIG,
– poręczność: urządzenie charakteryzują niewielkie rozmiary, co wyraźnie ułatwia jego transport,
– krótki okres chłodzenia i niewielki pobór mocy,
– znakomite efekty spawania,
– wysoki komfort pracy.

Spawarki transformatorowe

Mniej skomplikowana, a także dużo tańszą alternatywą jest spawarka transformatorowa. Na pierwszy rzut oka widać,że jest to urządzenie przeznaczone do stacjonarnej obsługi – z uwagi na jego pokaźne rozmiary jego przeniesienie z miejsca na miejsce może być utrudnione. Poza tym ten rodzaj spawarki charakteryzuje:

– możliwość spawania metodą MMA oraz MIG/MAG,
– nieskomplikowana konstrukcja, w związku z czym zdecydowanie łatwiej jest naprawić pojawiające się usterki,
– możliwość dopasowania natężenia prądu elektrycznego,
– wzorowa wytrzymałość i odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Decyzja o tym, którą z powyższych spawarek wybrać zależy jedynie od stopnia zaawansowania prowadzonych prac. Spawarka inwertorowa sprawdzi się przy sporadycznych naprawach przeprowadzanych w przydomowym warsztacie. W przypadku zaawansowanych prac, np. przy regeneracji felg aluminiowych, polecana jest spawarka transformatorowa.
To jednak nie jedyny podział spawarek wykorzystywanych w regeneracji felg aluminiowych. W kolejnym artykule poznasz kolejną klasyfikację spawarek z uwzględnieniem urządzeń, takich jak TIG, MIG-MAG czy MMA.