fbpx

Pisząc o regeneracji felg nie można zapomnieć o toczeniu frontów – jednym z zabiegów, które odbywają się w ramach tego procesu. Przeprowadzenie go jest możliwe, dzięki specjalistycznym urządzeniom, takim jak maszyny CNC (Computerized Numerical Control). Co warto o nich wiedzieć? O tym poniżej.

Maszyny CNC w regeneracji felg

toczenie frontówMaszyny bazujące na układzie CNC, czyli na komputerowym sterowaniu urządzeń numerycznych są przeznaczone do obróbki różnego rodzaju materiałów, w tym metali, drewna, tworzyw sztucznych i innych. Ich działanie polega na wycinaniu w materiale wgłębień, otworów lub innych form o kształcie wymaganym dla konkretnej rzeczy czy urządzenia. Do zalet maszyn CNC bez wątpienia zaliczyć można ich samodzielność i niezależność w wykonywanych procesach, a także znacznie większą moc oraz możliwość obróbki równoległej, dzięki zastosowaniu kilku wrzecion. Maszyny CNC znajdują również zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu, w tym również w procesie toczenia frontów w felgach.

Toczenie frontów ważna rzecz!

O tym, że toczenie frontów z pomocą maszyny CNC jest istotne nie trzeba długo przekonywać. Wystarczy, że zajrzycie do jednego z naszych artykułów, w którym opisywaliśmy toczenie frontów jako ostatni krzyk mody w regeneracji felg. Obręcze z toczonymi frontami na wysoki połysk to symbol eleganckiego i nowoczesnego samochodu, stanowiąc w związku z tym obiekt pożądania wielu kierowców. Ponieważ maszyna CNC do najtańszych i najprostszych w obsłudze urządzeń nie należy, warto oddać felgi w ręce specjalistów. Jeśli szukasz usługi toczenia frontów w Krakowie, zgłoś się do lakierni proszkowej w Stelco! Posiadamy kadrę doświadczonych i wyspecjalizowanych ekspertów oraz maszynę CNC, która z felgami potrafi zdziałać cuda. Przekonaj się o tym na własnej… feldze 😉 Zapraszamy! Naszą lakiernię proszkowa znajdziesz w Krakowie przy ul. Góra Libertowska 3. W razie wątpliwości, skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer telefonu:731 290 490.