fbpx

W naszych artykułach wiele miejsca poświęciliśmy elementom malowanym proszkowo, takim jak ogrodzenia czy meble. W niniejszym materiale opowiemy o tym, co zrobić, by cieszyć się solidnym i efektownym dachem nad głową. Chcesz dowiedzieć się więcej o malowaniu proszkowym pokryć dachowych? Czytaj dalej!

Dach – jeden z najważniejszych elementów domu

malowanie proszkowe dachuDach to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy element każdego domu. Element ten skutecznie chroni wnętrze budynku przed szkodliwym działaniem różnego rodzaju szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak np. opady atmosferyczne. Właśnie dlatego konstrukcja i sposób wykonania dachu są kluczowe, jeśli chodzi o każdy dom. Jeśli zdecydujesz się na blaszane pokrycie dachowe, zadbaj o to, by jego powierzchnia była pokryta farbami proszkowymi. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

Malowanie proszkowe dachu – korzyści

Dach jako element najbardziej wyeksponowany na czynniki zewnętrzne, musi odznaczać się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na destrukcyjne działanie opadów atmosferycznych. By uchronić go przed rdzewieniem, należy pokryć jego powierzchnię odpowiednimi farbami. Malowanie proszkowe to gwarancja wzorowego zabezpieczenia przed korozją, a dodatkowo również efektowna i ekologiczna dekoracja domu.

O czym pamiętać, odnawiając dach?

Malowanie proszkowe dachu nie jest proste, w związku z czym warto w tej sprawie skorzystać z doświadczenia, wiedzy i sprzętu specjalistów. Jeśli chodzi o kolor pokrycia – możliwości jest sporo, należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się rozwiązania w klasycznych tonacjach: czerwieni, brązu i zieleni.