fbpx

Od kilku tygodni w kalendarzu i za oknem króluje jesień. Oznacza to, że coraz częściej kąpiele słoneczne są zastępowane przez kąpiele deszczowe i błotne, które negatywnie wpływają na stan podwozia, w tym również felg. Jak można zadbać o obręcze w tym trudnym okresie? Podpowiadamy poniżej.

Grunt to odpowiednia pielęgnacja!

W czasie deszczu felgi się brudzą – to ogólnie znana rzecz 😉 Jesienią, która jest uznawana za najbardziej mokrą porę roku, warto zadbać o odpowiednią konserwację eksploatowanych obręczy. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy regularnie czyścić elementy z zabrudzeń. W tym celu można sięgnąć po zwykły szampon i wodę, a gdy to nie pomoże – skorzystać z profesjonalnych preparatów chemicznych. Należy przy tym pamiętać, że felgi nie lubią kwasu, w związku z czym lepiej wybierać środki o neutralnym PH. Więcej na ten temat pielęgnacji obręczy przeczytasz w jednym z naszych artykułów.

Regeneracja felg – ostatnia deska ratunku

regeneracja felgZdarza się, że preparaty chemiczne nie wystarczą, by przywrócić felgom pożądaną prezencję i kondycję. Zwiększona ilość opadów, a co za tym idzie: większa wilgotność, kałuże, błoto, itp. sprawiają, że felgi częściej mogą ulegać korozji, co zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się groźnych uszkodzeń. By poprawić kondycję obręczy, a tym samym zapobiec różnego rodzaju awariom, warto skorzystać z usługi, jaką jest regeneracja felg. Kraków jest miastem, w którym bez większych trudności znajdziesz profesjonalną pomoc w tym obszarze. Jednym z godnych polecania warsztatów zajmujących się naprawą felg jest lakiernia proszkowa Stelco, która mieści się przy ul. Góra Libertowska 3.

Regeneracja felg w Krakowie

W naszej lakierni proszkowej skorzystasz z profesjonalnej pomocy w zakresie regeneracji felg i malowania proszkowego. W zależności od stopnia uszkodzenia obręczy oferujemy usługi, takie jak: toczenie frontów, spawanie, prostowanie felg, usuwanie starych powłok oraz malowanie proszkowe. Gwarantujemy wykonanie usługi na najwyższym poziomie z zachowaniem konkurencyjnych cen. W razie pytań lub wątpliwości, nasi doradcy służą profesjonalną poradą pod numerem telefonu: 731 290 490. Zapraszamy do kontaktu.