fbpx

Za oknem mamy piękną, ciepłą złotą jesień. Chciałoby się, by trwała w nieskończoność, przyjdzie nam się niestety zmierzyć niedługo z nieco zimniejszym jej obliczem. W naszych artykułach poruszaliśmy już temat przygotowania felg do trudnych warunków jesiennych. W niniejszym materiale skupimy się natomiast na temacie grzejników łazienkowych. Mamy nadzieję, że kwestię ich renowacji macie już za sobą. Jeśli nie – w niniejszym artykule mamy dla Was kilka wskazówek, co zrobić, by ją szybko przeprowadzić.

Kiedy należy oddać grzejnik do renowacji?

malowanie proszkowe kaloryferaNietrudno rozszyfrować moment, kiedy należałoby wziąć się za renowację swojego grzejnika. Przypomni Ci o tym jego stary, pożółkły kolor, rysy, odpryski lub dostrzegalne gołym okiem ogniska korozji. Objawy te nie są jednak powodem do wymiany elementu na nowy. W wielu przypadkach zniszczeniu ulega tyko powłoka, w związku z czym jej odświeżenie w zupełności wystarczy. Można to zrobić na dwa sposoby: samodzielnie lub w warsztacie – gdzie lepiej?

Renowacja grzejnika – gdzie to zrobić?

Odnowienie grzejnika to wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni oraz użycia odpowiednich farb. Jeśli chcesz uniknąć pomyłek i trudności w późniejszym użytkowaniu grzejnika, zleć to zadanie specjalistom. Eksperci ze Stelco – najlepszej lakierni proszkowej w Krakowie, profesjonalnie i z ogromną precyzją wyczyszczą grzejnik, usuwając z niego starą farbę oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Następnie pokryją element niezawodną i niezwykle trwałą farbą proszkową. Dzięki niej będziesz cieszyć się perfekcyjnie prezentującym się grzejnikiem przez naprawdę wiele sezonów grzewczych. Całość procesu odbywa się przy zastosowaniu zaawansowanych sprzętów i urządzeń, takich jak np. pistolet do aplikacji farby lub piec lakierniczy.

Więcej na temat procesu przeczytasz w artykule: Malowanie kaloryfera krok po kroku.