fbpx

Ten tekst powstał z myślą o tych, którzy wciąż uparcie wierzą, że malowanie tradycyjnie jest lepsze i tańsze niż malowanie proszkowe. Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł rozwieje wszelkie Wasze złudzenia.

Po pierwsze: ekonomia

malowanie proszkowe krakowWydawać by się mogło, że malowanie ciekłymi farbami jest tańsze. Wszak tańsze są zarówno farby, jak i robocizna. Nikt nie bierze jednak pod uwagę tego, że konieczne jest jego powtórzenie i to w stosunkowo niedługim czasie po pierwszym malowaniu. Oznacza to podwojenie nakładów finansowych i energetycznych związanych z całym procesem. Inaczej jest w przypadku farb proszkowych. Choć początkowe wydatki na farby i malowanie w lakierni są wyższe niż w przypadku tradycyjnych metod, to jednak na dłuższą metę koszty się zwracają. Nie musisz bowiem ponawiać malowania, ponieważ powłoki odznaczają się wyjątkowo wysoką trwałością i wytrzymałością.

Po drugie: estetyka

Wiele osób nie korzysta z farb proszkowych, obawiając się niesatysfakcjonujących efektów wizualnych lub ograniczonego wyboru w kwestii doboru koloru farby. Nic bardziej mylnego! Paleta farb proszkowych regularnie staje się bogatsza o nowe barwy, które zachwycają głębią, wyrazistością i intensywnością. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania efektownych pigmentów, dzięki którym powstają powłoki o niebywałych walorach wizualnych.

Czytaj więcej: Malowanie proszkowe z krokodylem i kameleonem w tle

Po trzecie ekologia

Farby w formie płynnej uwalniają do atmosfery wiele szkodliwych, lotnych związków organicznych. W malowaniu proszkowym ten problem jest całkowicie wyeliminowany. Farby proszkowe są zatem przyjazne dla środowiska i zdrowia człowieka. Dodatkowo, proces malowania nie pochłania dużej ilości energii oraz nie generuje dużej ilości odpadów. Umożliwia również ponowne wykorzystanie farby z odzysku.*

Farba z odzysku to farba, która została wykorzystania do napylenia elementu, ale nie pokryła malowanej powierzchni.