fbpx

Jak wyprostować felgę – to pierwsze lecz nie jedyne pytanie, które pojawia się w głowie po dostrzeżeniu skrzywień na obręczy. Z wszystkimi wątpliwościami dotyczącymi zabiegu prostowania felg rozprawiamy się poniżej.

Prostowanie felg – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać

1. Czy felgi po prostowaniu są idealnie proste?

Prostowanie felgi to zabieg, którego celem jest przywrócenie obręczy pełnej sprawności. Nie zawsze jednak udaje się ją doprowadzić do stanu prezencji idealnej. Najważniejsze jest jednak to, że po naprawie felga doskonale spełnia swoje funkcje, zapewniając bezpieczną i komfortową jazdę.

2. Czy każda felga nadaje się do prostowania?

Niestety, nie każda obręcz kwalifikuje się do naprawy. Jeśli poziom uszkodzenia felgi jest wysoki, lepszym wyjściem z punktu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów będzie wymiana felg na nowe. W przeciwnym razie dalsza ich eksploatacja rodzi zagrożenie wypadkiem.

3. A co, jeśli felga ma mocno uszkodzone ranty?

W przypadku, gdy obręcze mają mocno uszkodzone ranty, istnieje możliwość ich obróbki. W tym celu należy skorzystać z usługi, jaką jest toczenie rantów. Dzięki temu zabiegowi wszelkie tego rodzaju niedoskonałości przestaną być widoczne.

4. Czy można wyprostować felgi bez malowania?

Podczas prostowania felgi może dojść do zarysowania farby. W takiej sytuacji, jeśli miejsce uszkodzenia powłoki jest widoczne, warto skorzystać z dodatkowej usługi, jaką jest malowanie proszkowe. Jeśli jednak zarysowanie dotyczy tylnej części felgi, której nie widać, dodatkowe malowanie obręczy nie jest koniecznością.

5. Prostowanie felg w Krakowie – gdzie najlepiej?

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w kwestii prostowania, regeneracji i malowania felg, zapraszamy do naszej lakierni proszkowej w Krakowie. Zapewniamy rzetelną diagnozę stanu obręczy: tego, czy nadają się czy absolutnie nie nadają do naprawy. W przypadku kwalifikacji do naprawy gwarantujemy skuteczne przywrócenie felgi do stanu pełnej używalności. Znajdziesz nas przy ul. Góra Libertowska 3. Do zobaczenia!