fbpx

Rant stanowi swego rodzaju warstwę ochronną, która zabezpiecza felgę przed najczęstszymi uszkodzeniami, takimi jak pęknięcia czy przetarcia. Czy rant felgi i rant opony to to samo? Czy felgi z rantem poddaje się regeneracji? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

1. Rant felgi a rant opony

Czym różni się rant felgi od rantu opony? Ano niczym. Każde z tych pojęć odnosi się do tego samego elementu, a mianowicie do warstwy wzmocnionej gumy, która znajduje się na styku opony z felgą.

2. Jak rozpoznać felgę z rantem?

Czy Twoje felgi mają ranty? Możesz to bardzo szybko sprawdzić. Wystarczy, że sprawdzisz na oponie z felgą, czy zewnętrzna krawędź obręczy nie wystaje poza profil opony. Poza tym przez wzgląd na charakterystyczną strukturę, rant odróżnia się od ogumienia, więc możesz go również z powodzeniem wyczuć dłonią.

3. Kiedy najlepiej zdecydować się na felgi z rantem?

Warstwa ochronna na feldze to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy na co dzień poruszają się w przestrzeni miejskiej, gdzie felgi są wyjątkowo narażone na krawężniki i studzienki. Montaż takiego zabezpieczania wyjdzie na pewno taniej niż późniejsza naprawa ewentualnych uszkodzeń i np. regeneracja felg.

4. Jakie są wady i zalety felg z rantem?

Atutem rantów jest to, że chronią felgi przed uszkodzeniami związanymi z uderzeniem w krawężnik lub najechaniem na dziurę. Wada rozwiązania związana jest przede wszystkim z jego ceną oraz niemożnością montażu kołpaków.

Czytaj również: Czy warto zainwestować w kołpaki samochodowe?

5. Regeneracja felg z rantem

regeneracja felgWarto wiedzieć, że rant, choć stanowi dużą ochronę dla felgi, nie chroni jej przed 100% sytuacji wypadkowych. Jego skuteczność jest wyższa w przypadku mniejszych prędkości i lżejszych kolizji. W innych sytuacjach felga może potrzebować interwencji fachowców i podjęcia działań, takich jak regeneracja felg. Kraków to miasto, w którym możesz skorzystać z tego typu usług. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapoznaj się z naszą ofertą.