fbpx

Felgi o większej średnicy sprawiają, że samochód lepiej się prezentuje, jednak czy to wystarczający powód, by je kupować?

Felgi o większej średnicy szybciej się zużywają

felgiZakup większych felg jest mało opłacalnym ruchem z ekonomicznego punktu widzenia. Takie felgi znacznie szybciej się zużywają, co generuje wyższe koszty, związane z późniejszą regeneracją lub wymianą felg na nowe. Warto również przy tej okazji dodać, że felgi stalowe o średnicy powyżej 17 cali są zdecydowanie rzadziej spotykane w sklepach, co rodzi niemałe problemy, kiedy zachodzi potrzeba ich zakupu lub wymiany.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku felg stalowych o średnicach 14, 15 lub 16 cali – takie modele są nie tylko tańsze, częściej spotykane, ale również bardziej wytrzymałe. Jeśli chodzi o felgi powyżej 16 cali, zdecydowanie lepszym wyborem są felgi aluminiowe, choć kupując je, trzeba się liczyć, że ich ewentualna naprawa wiąże się z większymi kosztami niż w przypadku felg stalowych.

Zamiast kupować, regeneruj!

Z uwagi na wysokie koszty oraz niezbyt korzystne właściwości, zakup nowych felg stalowych o dużej średnicy jest naszym zdaniem nie najlepszym wyjściem. Dużo bardziej opłacalna jest regeneracja felg, która pozwala naprawić wyeksploatowane części, sprawiając, że stają się niekiedy bardziej efektowne od najlepszych felg na sklepowych półkach.

Czytaj więcej: Customizacja – sposób na piękne felgi

Regeneracja felg w Krakowie

Niezależnie od tego, czy chcesz poddać regeneracji felgi o małej czy dużej średnicy, w naszej lakierni proszkowej Stelco zajmiemy się tym szybko i profesjonalnie. Zapraszamy do naszego warsztatu, który mieści się przy ul. Góra Libertowska 3 w Krakowie. W tym miejscu skorzystasz z szerokiej gamy usług, takich jak:

  • prostowanie,
  • spawanie,
  • toczenie frontów,
  • malowanie proszkowe

i wielu innych zabiegów, dzięki którym Twoje felgi będą wyglądać jak nowe. Przywróciliśmy życie już wielu felgom, o czym możesz się przekonać, oglądając naszą galerię. Jeśli chcesz, byśmy zajęli się częściami z Twojego auta, odwiedź nas lub zadzwoń: 731 290 490. Pomożemy!:)