Malowanie proszkowe to bez wątpienia technologia przyszłości. Dzięki korzyściom, jakie niesie, niskiej szkodliwości dla środowiska, wysokiej efektywności oraz stale poszerzającym się zastosowaniem, staje się dla współczesnego przemysłu wielką szansą, a zarazem wyzwaniem.
Czytaj więcej: Malowanie proszkowe – przed jakimi stoi wyzwaniami?
Jakie nowe rozwiązania proponuje branża malowania proszkowego. O tym dowiecie się z niniejszego artykułu.
Wyższa antykorozyjność, niższa energochłonność
Czołowi producenci farb proszkowych prześcigają się w wyposażaniu swoich produktów o nowe właściwości, dzięki którym zwiększają się ich walory praktyczne, jak również estetyczne.
Czytaj więcej: Malowanie proszkowe z kameleonem i krokodylem w tle
Aktualnym osiągnięciem branży malowania proszkowego są farby, które zapewniają większą ochronę przed korozją w problematycznych obszarach, jakimi są krawędzie, Dodatkowym ich atutem jest pochłanianie mniejszej ilości energii, co zmniejsza całkowite koszty przeprowadzenia procesu, a także powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Bardziej efektowne, bardziej wytrzymałe
Firmy produkujące farby proszkowe, nie ukrywają wad technologii, z jakimi trzeba się obecnie mierzyć.
Czytaj więcej: Jakie wady ma malowanie proszkowe?
Zapowiadają jednak, że jeszcze w tym roku zadbają o to, by wprowadzić do sprzedaży farby o podwyższonej wytrzymałości, a także doskonałych walorach estetycznych i ze specjalnymi efektami. Już teraz podziwiać można nową kolekcję ICONICA firmy Axalta, która obejmuje aż 40 nowych, metalicznych kolorów.
Najnowsze komentarze