fbpx

W ostatnim artykule wspominaliśmy o 3 najczęściej pojawiających się awariach felg: korozji, odpadającym lakierze oraz uszkodzeniach związanych z montażem i demontażem opon. Dziś zaprezentujemy kolejne awarie, które spędzają sen z powiek kierowców. Opowiemy również o tym, jak ich unikać oraz co zrobić, gdy się mimo wszystko pojawią.

Najczęstsze awarie felg – ciąg dalszy

1. Zaleganie środków myjących w szczelinach i zakamarkach.
Pielęgnacja felg jest jak najbardziej wskazana i potrzebna, jednak niedokładnie jej przeprowadzenie może być brzemienne w skutki. Zalegające w zakamarkach środki myjące mogą bowiem prowadzić do rdzewienia powierzchni, a w efekcie do jej zniszczenia.

2. Uszkodzenia od kamieni, piasku i kurzu.
Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia, dlatego uszkodzenia wynikające z ich negatywnego wpływu na felgi są stosunkowo częstym zjawiskiem. Kamienie i piasek uderzające z dużą siłą w obręcz albo osadzający się i zalegający w szczelinach kurz potrafią zasiać prawdziwe spustoszenie!

Jak uporać się z awariami felg?

By jak najdłużej cieszyć się w pełni sprawnymi i estetycznie prezentującymi się obręczami, należy odpowiednio się o nie troszczyć.

Czytaj więcej: 3 kroki do czystych i lśniących felg

A jeśli już pojawią się uszkodzenia, konieczne będą bardziej zaawansowane interwencje. Mowa tu o regeneracji felg. Kraków, jak każde miasto, ma kilka warsztatów, w których specjaliści zajmą się naprawą Twoich obręczy. Jednym z takich miejsc, które są godne szczególnego polecenia jest lakiernia proszkowa Stelco, gdzie regeneracja i malowanie proszkowe są przeprowadzane z udziałem profesjonalnych urządzeń przez wykwalifikowane i doświadczone osoby. Skorzystaj z ich pomocy, a nie pożałujesz! Zapraszamy do warsztatu który mieści się przy ul. Góra Libertowska 3.